درباره ما

شرکت پویان صنعت خسروشاه واقع در شهرک صنعتی شهید سلیمی در شهرستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی در سال 93 احداث و در فروردین ماه سال 95 به بهره برداری رسیده است. سبد کالایی این شرکت شامل انواع آجیل و مغزهای خوراکی، میوه جات خشک، حبوبات، غلات و بسته بندی قند و شکر است. کلیه اصول GMP، در این واحد رعایت شده و تمامی خطوط فراوری و بسته بندی مکانیزه و تکنولوژی روز دنیا با کمترین دخالت دست می باشد. شرکت پویان صنعت خسروشاه با پیاده سازی قواعد و قوانین مربوط به ISO 22000,ISO 9000, HACCP در تمامی مراحل و خطوط تولید که تحت کنترل دقیق تیم ایمنی غذا و آزمایشگاه است و با استفاده از علوم و فنون روز در کلیه قسمتهای فرآوری و بسته بندی در صدد است تا محصولی منطبق با معیارها و استاندارد ملی و بین المللی تولید و تضمین کننده سلامت کلیه مصرف کنندگان باشد و موجب شده است محصولی با کیفیت و ایمنی بالا تولید شود که علاوه بر تامین سلامت مصرف کنندگان توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را داشته باشد.

مديريت  شرکت پویان صنعت خسروشاه  در راستاي افزايش رضايت مشتري و بهبود مستمر  اثر بخشي سيستم مديريت كيفيت خط مشي كيفيت خود را به شرح ذيل اعلام مي دارد .

اين خط مشي در راستاي دستيابي به اهداف تجاري، ایمنی و بهداشتی بوده و دامنه آن تمامي محصولات شامل  فرآوری و بسته بندی شده را در بر مي گيرد .

  • تلاش در جهت بهبود مستمر نظام كيفيت و ایمنی شامل فرآيندهاي سازمان و محصولات.
  • درك صحيح نيازمندي هاي مشتريان که با الزامات قانونی نیز منطبق باشد و تلاش در جهت برآورده نمودن اين نيازمندي ها به منظور جلب رضايت و اعتماد آنها.
  • ارتقا دانش و مهارت و ايجاد انگيزش و بهره وري از طريق آموزش و مشاركت پرسنل جهت حصول اطمینان از تحت کنترل بودن فرآیندها و استقرار مناسب نظام کیفیت، ایمنی و بهداشت.
  • استفاده بهينه از تجهيزات و منابع و اجراي صحيح كليه فعاليتها و اعمال كنترل هاي لازم به منظور افزايش كيفيت، ایمنی و بهداشت و جلوگيري از تكرار اشتباهات .
  • التزام به قوانين و مقررات قانوني كشور و استانداردهاي ملي مربوطه .
  • تضمين سلامت محصول از طريق رعايت موازين بهداشتي و اصول ايمني سیستم مدیریت ایمنی غذایی ISO22000:2005 در تمام مراحل توليد محصول .

این خط مشی متناسب با نقش سازمان در زنجیره غذایی بوده و در تمام سطوح سازمان انتقال یافته ، اجرا و برقرار شده است و مديريت و كاركنان شركت خود را متعهد و ملزم به درك و اجراي سيستم مديريت كيفيت و ايمني و تضمين سلامت غذا در كليه سطوح كاري مي دانند.

Top